Koherencja serca i mózgu
Interakcje pomiędzy mózgiem a sercem oraz psychofizjologia stresu i emocji zakładają, iż zmienność rytmu serca ma istotny wpływ na mechanizm samoregulacji, odporności i zdolności adaptacyjne organizmu. Badaniami fizykalnymi dowiedli, iż rytm serca zmienia się w zależności od emocji i nastrojów przeżywanych przez daną osobę. Te pozytywne, takie jak wdzięczność, wybaczanie, współczucie uspokajają pracę serca, a poprzez jego połączenia z mózgiem korzystnie na niego wpływają.
Natomiast takie emocje jak złość, gniew, zawiść lub zazdrość mają negatywny wpływ na pracę serca oraz mózgu, a więc docelowo na całe ciało. Według nich koherencja, czyli spójna praca serca i mózgu ma duże znaczenie dla szeroko pojmowanego zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Ponadto zakładają oni, iż stan ten przyczynia się w naturalny sposób do stopniowego rozwoju intuicji i wewnętrznej mądrości, do której klucz tkwi w sercu napełnionym ciepłymi emocjami, a w umyśle pozytywnymi myślami.
Zatem warto zadbać w naszym życiu o pozytywne emocje i karmić nimi każdego dnia swoje ciało, dusze i umysł . Pamiętajcie też, że nasze ciało zawsze uzdrawiamy holistycznie poprzez dobrze i wartościowo odżywione ciało, pełną miłości, radości, szczęścia i akceptacji duszę oraz wyciszony i pozytywnie afirmowany umysł.
Tego z serca Wam życzę:) Ania AGAPE