ŚWIECOWANIE I KONCHOWANIE USZU

ŚWIECOWANIE I KONCHOWANIE USZU

ŚWIECOWANIE USZU/KONCHOWANIE USZU –  to popularny zabieg medycyny alternatywnej, którego celem jest usunięcie zanieczyszczeń (zalegającej i blokujacej woskowiny) z ucha, a także wyleczenie z różnych schorzeń uszu, gardła i nosa. Medycyna alternatywna zaleca świecowanie uszu w przebiegu zapalenia zatok czy przeziębienia. Ponadto na świecowanie uszu mogą się zdecydować osoby zmagające się z szumami w uszach różnego pochodzenia, a nawet niedosłuchem. Również bóle i zawroty głowy, migreny i zespół przewlekłego zmęczenia są wskazaniem do konchowania uszu.

Na czym polega świecowanie uszu?

Pacjent  kładzie się na boku, a pod głowę ma podłożoną poduszkę. Głowa przykryta jest papierowym ręcznikiem z wyciętym otworem na ucho. Następnie świecę umieszcza się w przewodzie słuchowym na głębokość około 1 cm. Jest to specjalna świeca Indian Hopi, która ma postać około 20 cm cienkiej rurki, wykonanej z włókna lnianego, ekstraktu miodowego i wosku pszczelego.

W czasie zabiegu w kanale słuchowym tworzy się podciśnienie, które ma wyciągać woskowinę oraz zanieczyszczenia. Dzięki świecowaniu uszu łatwiej się oddycha przez nos, ponieważ w trakcie zabiegu dochodzi do regulacji ciśnienia w uchu środkowym, a dalej w zatokach. Ponadto lepiej się słyszy, gdyż zostaje udrożniony kanał słuchowy zewnętrzny.

 

Translate »