Możesz uzdrowić swoje życie

Możesz uzdrowić swoje życie

  1. Uświadom sobie emocje, które rzeczywiście odczuwasz. Praca nad prawdziwym zdrowiem ciała i ducha, wymaga abyś wymazała ze swojego słownictwa zwroty typu: „Nic mi nie jest, wszystko w porządku”. Tymi słowami maskujesz faktyczne i bolesne przeżycia, które potrzebują ujrzeć światło dzienne. Pozostajesz nadal w emocjonalnym chaosie. Naucz się być szczerą najpierw wobec samej siebie, potem wobec życiowego partnera, a na końcu wobec innych członków rodziny. Jest też niezwykle ważne abyś szczerze zastanowiła się nad aspektami życia, których jeszcze nie jesteś gotowa zmieniać. Strach przed rakiem piersi wprawia nas w stan odrętwienia. Ten paraliż zasłania to, czego naprawdę się boimy, czyli porzucenia i samotności. Jednocześnie wciąż usychamy z tęsknoty za prawdziwą miłością oraz poprawą jakości związku, w którym tkwimy.
  2. Zaplanuj życie. Rozrysuj plan na rok lub dwa, plan tylko dla siebie, nie pokazuj go mężowi ani członkom rodziny. Niech on będzie Twoim Planem. Co najmniej pół godziny poświęć na marzenia. Pomyśl czym byś chciała wypełniać czas, dokąd chciałabyś pojechać… Z kim byś chciała podróżować, z kim być?… Rozmarz się, porozmyślaj…
  3. Gospodaruj swoją energią z korzyścią dla siebie. Po obu stronach kartki wypisz jak spędzasz czas. W jednej kolumnie wypisz czynności, które Cię regenerują i dodają energii. W drugiej umieść te, które Cię osłabiają, wyczerpują, przytłaczają i obciążają. Potem każdy dzień zaplanuj tak, aby przeważały wzmacniające i dowartościowujące Cię czynności. Przynajmniej raz w tygodniu ośmiel się zaangażować w czynność nad wyraz przyjemną, relaksującą i rozwijającą. Nie biorąc pod uwagę tego, co na to powie Twoja rodzina.
  4. Zadbaj o dobrą kondycję twej twórczości i pomysłowości. Pozostań z nią w dobrym kontakcie. Nie pozwól zwiędnąć Twojemu umysłowi i pomysłowości. Nie dopuść także, aby Twoja prawdziwa natura zginęła w wirze codzienności.
  5. Od czasu do czasu powróć do notatek Twojego Planu i odśwież cele, jakie sobie wyznaczyłaś. Zaniechaj wszystkiego, co straciło dla Ciebie znaczenie i nie współgra z Twoją wewnętrzną mądrością. 

Tekst: www.kobietainatura.pl

Translate »