Pozwól sobie na Miłość

Pozwól sobie na Miłość

Uzdrawiając więź z samym sobą, możesz zrobić wielki krok na drodze powrotnej ku miłości. Miłość do siebie to klucz do kochania innych. Miłość jednak zaczyna się od ciebie. Gdy więź z samym sobą opiera się na miłości i szacunku, zmienia się twój stosunek do całego życia, w tym również do ludzi, których kochasz!

Jak czuję się sam ze sobą ?

To ważne pytanie, które warto zadać sobie każdego poranka… Czy kochasz siebie, czy darzysz się szacunkiem i uznaniem? Jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak” to oznacza, że masz dla siebie miłość , szacunek i uznanie… Jeśli twoja odpowiedź brzmi „nie” to być może to wyjaśnia wszystkie rozstania w twoim życiu. Jeśli nie masz ich dla siebie , to również pozwalasz innym ludziom, by traktowali cię bez miłości, szacunku i uznania. Ale jeśli nauczysz się odnosić się do siebie z miłością, respektem i uznaniem, to wykluczone, byś przyjął cokolwiek innego od bliźnich. Gdy ktoś pragnie odegrać jakąś rolę w twoim życiu jako przyjaciel, partner, mąż czy żona, wówczas już z góry wiesz, jaki ma to być człowiek. Od razu wiesz, czy jest to osoba, której pragniesz w danej roli, i masz tę świadomość od samego początku…

Dlaczego ?

Dlatego, że jesteś wobec siebie uczciwy i się nie okłamujesz…. 🙂

Uczciwość stanowi całość twojego ja; jest to twoja prawdziwa tożsamość, a nie jakieś twoje przekonania o sobie bądź próba odgrywania jakiejś roli. Gdy jesteś otwarty na swoją uczciwość, wówczas nigdy nie działasz świadomie przeciwko sobie. Jesteś wobec siebie szczery i od razu potrafisz zauważyć, gdy ktoś okazuje ci brak szacunku. Jeśli ktoś cię znieważa, wiesz, że masz powiedzieć „PRZESTAŃ”. Nie podoba mi się sposób, w jaki odnosisz się do mnie.” Stawiasz od razu barierę takiemu zachowaniu, gdyż nie pozwolisz, by cię obrażano. Dajesz ludziom jasny obraz granic, których w stosunkach z tobą nie powinni przekraczać, a jednocześnie respektujesz granice, jakie oni wyznaczają tobie!

Jeśli kochasz siebie, to kiedy ktoś pragnie być z tobą, musi przystąpić do ciebie z poziomu miłości i szacunku, a nie z poziomu strachu i zniewagi. Jeśli znajdujesz się w relacji, w której druga osoba cię nie szanuje , możesz rozpocząć proces uzdrawiania i oczyszczania, tak byście oboje mogli powrócić na drogę miłości i szacunku – ZACZNIJ OD SIEBIE, a potem kontynuujcie tę pracę wspólnie. Zacznij od siebie, bo najpierw musisz mieć miłość w sobie, by móc później miłość ofiarować innym. Musisz czuć do siebie szacunek , aby móc darzyć kogoś szacunkiem. Związek musi opierać się na wzajemnym szacunku. Jeśli tego brakuje, prędzej czy później nastąpi rozstanie…

Co oznacza SZACUNEK?

Jeśli jestem z kimś w związku, to szanuję wybory tej osoby, nie będę próbował ich kontrolować. Kocham ją i dlatego pozwalam jej być taką , jaka jest! Nie muszę się z nią zgadzać, lecz szanuję każde jej przekonanie i każdy jej wybór, bo kocham ją taką , jaka jest. Szanuje również własne życie i nie pozwalam, by ona je kontrolowała. Jeśli mnie nie szanuje, nadal będę ją kochać, ale może to być początek końca związku. Związek może być uzdrowiony przez odbudowanie wzajemnego szacunku, poprawę komunikacji między osobami, stworzenie nowych zasad i wyznaczenie nowych granic.

Czym jest Miłość do siebie?

Miłość do siebie sprawia, że potrafisz się cieszyć swoją obecnością. Cieszysz się na widok odbicia twarzy w lustrze, a twój szczery uśmiech podkreśla twoje wewnętrzne i zewnętrzne piękno. Miłość do siebie powoduje, iż nie musisz podążać za fałszywym obrazem doskonałości. Nie potrzebujesz już udowadniać sobie, że jesteś wystarczająco dobry, by otrzymać miłość!

Odczuwając miłość do siebie, nie musisz już żyć wedle opinii i sądów innych ludzi. Nie potrzebujesz ich, by akceptowali cię lub prawili ci komplementy. Teraz wiesz, kim naprawdę jesteś:) Nie lękasz się też dzielić miłością z innymi , gdyż twoje serce jest otwarte na bliźniego.

Dziś możesz doświadczyć piękna siebie samego. Możesz znowu połączyć się ze swoim duchem i dać upust całej miłości, jaką masz w sercu. Podziel się dzisiaj swoim pięknem i światłem z innymi, aby świat dzięki temu stawał się piękniejszy , a ludzie w nim szczęśliwsi.

Skup się na tym, co w tej chwili odczuwasz. Poczuj w pełni pragnienie życia, miłości, radości i piękna. Pragnienie stworzenia czegoś szczególnego, czym mógłbyś podzielić się z innymi. Największym zadaniem, jakie przed tobą stoi, jest uczynić siebie szczęśliwym oraz dzielić się swą miłością, radością i szczęściem z bliźnimi.

Doświadczmy więc teraz kolejnego zjednoczenia w miłości z naszym Stwórcą. Poczuj, jak te słowa wypływają bezpośrednio z twojego serca i czuj się połączona/y na każdym poziomie Twojego Jestestwa.

Bądź Światłem każdego dnia, które świeci dla siebie i dla innych:)

Źródło: Medytacje i modlitwy (Don Miguel Ruiz)

Tekst: Anna Molęda-Kompolt

Zdjęcia: Pixabay

Translate »