KURSY REIKI

KURSY REIKI

 

Reiki to energia i sztuka posługiwania się nią

Jej nazwa pochodzi z języka japońskiego i oznacza jej źródło (REI – oznaczające Boga, Źródło lub Uniwersum – w zależności od wyznawanej religii lub przekonań) oraz formę energii rozumianą i przez tysiąclecia doświadczaną przez ludzkość (KI – znana w różnych kręgach językowych i kulturowych również jako czi, chi lub prana).

Reiki umożliwia osobom posługującym się nią wprowadzanie zmian w swoim życiu i otoczeniu. Począwszy od poprawy lub utrzymania swojego zdrowia w bardzo dobrej kondycji po wpływanie energią na nasze otoczenie. Zdolność posługiwania się Reiki można uzyskać jedynie podczas seminariów (kursów) przeprowadzanych przez nauczycieli Reiki, zwanych w tradycji wschodniej mistrzami.


Zdolność posługiwania się energią Reiki ma każda osoba. Jest to nasza naturalna predyspozycja. Nasza prawdziwa nieśmiertelna natura jest w głównej mierze duchowa stąd „forma” Reiki jest znacznie bliższa naszej duchowej stronie. Efekty jej działania są dla większości widoczne jako zmiany w naszym ciele fizycznym tj. ogólnej poprawie zdrowia, jak również na poziomie duchowym.

Najstarsze informacje jakie istnieją o Reiki można znaleźć w starożytnych księgach spisanych jeszcze w sanskrycie. W nasze czasy wiedzę o Reiki i sposobach posługiwania się nią na nowo wprowadził pod koniec XIX w nauczyciel i mistyk, Japończyk dr Mikao Usui.

KURS REIKI I STOPNIA  (termin do uzgodnienia) 

Inwestycja w siebie: 420 PLN

 (z książką – Podręcznik Reiki Walter Lubeck + materiały do Reiki)

 „Dar uzdrawiających dłoni”  opanowanie poziomu fizycznego.

Stopień pierwszy to inicjacja podczas, której uczeń Reiki otrzymuje informacje na temat metod naturalnego leczenia uniwersalną energią życiową. To podstawowy krok, by móc osiągnąć dalsze stopnie wtajemniczenia. Jest to droga, która odkrywa przed uczniem pełnię życia i zdrowia, to rozwój osobisty i duchowy, dzięki któremu uzyskujemy „pomoc do samopomocy”.

Zagadnienia do kursu Reiki I stopnia:

  1. Historia Reiki;
  2. Duchowe zasady Reiki;
  3. Podstawowe ćwiczenia umożliwiające odczuwanie energii;
  4. Inicjacja I stopnia Reiki;
  5. Podstawowe informacje o energetyce człowieka;
  6. Istota dotyku w Reiki;
  7. Samoleczenie metodą Reiki – układy dłoni;
  8. Uzdrawianie innych – pełny zabieg dla innych;
  9. BHP i etyka Reiki;
Translate »