Twórczy proces zdrowia -równoważenie energii w ciele

Twórczy proces zdrowia -równoważenie energii w ciele

Stan zdrowia utrzymuje się, kiedy kreatywna siła pochodząca z ludzkiej rzeczywistości duchowej kierunkowana jest w zgodzie z prawem uniwersalnym albo kosmicznym. Proces uzdrawiania jest właściwie procesem przypominania sobie, kim jesteś. W ramach aury proces uzdrawiania ma za zadanie zrównoważyć energie w każdym ciele. Kiedy wszystkie energie w każdym ciele są zrównoważone, przychodzi proces wyzdrowienia. Istnieją dwa główne podejścia do uzdrowienia. Pierwszym jest uzdrawianie “wewnętrzne”, które ustanawia równowagę i zdrowie na wszystkich poziomach człowieka poprzez koncentrację i bezpośrednią pracę nad fizycznymi, emocjonalnymi, mentalnymi i duchowymi aspektami istoty ludzkiej, czyli na tym, jak człowiek tworzy swój system przekonań i swoją rzeczywistość. Drugie to uzdrawianie “zewnętrzne” , które pomaga odzyskać równowagę w poszczególnych warstwach aury, jak również w systemach ciała fizycznego, poprzez działanie energią pozyskiwaną z Powszechnego Pola Energii.

Sugeruję, że “wewnętrzne” uzdrawianie jest najważniejsze, lecz metody uzdrawiania “zewnętrznego” są potrzebne do jego uzupełnienia.

Proces wewnętrznego uzdrawiania równoważy energię w każdym z ciał, skupiając się na efekcie wywołanym przez nierównowagę, korygując ją i naprawiając odpowiednią warstwę aury przez nakładanie dłoni. Wyregulowanie jednego ciała pomaga ustanowić równowagę w pozostałych.

By wzmocnić i przyspieszyć podstawowe uzdrawianie, używa się metod uzdrawiania zewnętrznego, gdyż z usunięciem fizycznych symptomów generowanych przez błędny system przekonań nie zawsze można czekać do momentu skorygowania tego systemu. Czasem trzeba przeprowadzić uzdrawianie zewnętrzne , żeby uratować czyjeś życie. Jeśli jednak nie rozpocznie się również uzdrawiania wewnętrznego i błędny system przekonań nie zostanie zaatakowany, choroba ponownie znajdzie się w ciele fizycznym, nawet po usunięciu obecnych symptomów.

Wraz z rozwojem praktycznej medycyny holistycznej udowodniona zostaje przydatność wielu nowych metod leczenia. Wielu lekarzy kładzie nacisk na dietę, składniki uzupełniające – takie jak witaminy i minerały, ćwiczenia fizyczne i programy utrzymania zdrowia.

Ufam, iż w przyszłości holistyczny system leczenia połączy obszerną “analityczną” wiedzę oficjalnej medycyny z “syntetyczną” wiedzą systemów energetycznych wyższych ciał. Przyszłe holistyczne systemy leczenia będą diagnozowały i planowały terapię dla wszystkich ciał energetycznych i ciała fizycznego rozumianych łącznie, oraz używały zarówno uzdrawiania wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Artykuł przygotowany w oparciu o Podręcznik uzdrawiania energią. Dłonie pełne światła autorstwa Barbary Ann Brennan

One Reply to “Twórczy proces zdrowia -równoważenie energii w ciele”

  1. Celem jest uswiadomienie i usuniecie psychicznych, mentalnych oraz fizycznych przyczyn i skutkow stresu przezytego od poczecia, az do terazniejszosci. Jest to metoda skuteczna, gdyz opiera sie na wiedzy z zakresu kinezjologii stosowanej, dalekowschodnich sztukach medycznych, psychologii, neurobiologii oraz wynikach badan nad genetyczna struktura czlowieka. Nazwe ONE BRAIN tlumaczy sie jako „jednolity mozg” lub „spojny mozg”, gdyz zaklada spojnosc na poziomie ciala, umyslu i ducha (Three in One Concepts), ktore nieustannie na siebie oddzialujac, daza do osiagniecia rownowagi i harmonii w organizmie. Jesli przeplyw energii jest niczym nieograniczony, organizm reguluje sie sam, utrzymujac optymalna homeostaze ustroju. Jednakze negatywne stany emocjonalne w czasie calego zycia blokuja miesnie i mozg, a przezywany stres prowadzi do przeciazenia obwodow i zakloca przebieg energii w ciele. Dzieki stymulacji odpowiednich miejsc energia znow zaczyna krazyc prawidlowo, poprawia sie nasze zdrowie i samopoczucie.

Translate »