MEDYCYNA ENERGETYCZNA – TERAPIE

MEDYCYNA ENERGETYCZNA – TERAPIE

MEDYCYNA ENERGETYCZNA – TERAPIE: 

 

Znalezione obrazy dla zapytania zdjęcia reiki

MEDYCYNA ENERGETYCZNA:

      Powrót medycyny energetycznej jest jednym z najbardziej znaczących zjawisk kulturowych dzisiejszych czasów. Oznacza powrót zaufania do własnych odczuć w opiece zdrowotnej, powrót do tradycji naszych przodków w pielęgnowaniu harmonii z siłami natury oraz powrót do praktyk, które są naturalne, przyjazne i znane ciału, umysłowi i duszy.

            Medycyna energetyczna jest sztuką i nauką rozwijania zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego oraz dobrego samopoczucia. Łączy w sobie wiedzę racjonalną z intuicyjnym rozumieniem energii ciała i środowiska. Doskonalenie umiejętności używania tych energii może uświadomić, że te potężne technologie energetyczne są do naszej dyspozycji. 

Istotą medycyny energetycznej są systemy energetyczne, które tworzą subtelną infrastrukturę każdego ciała i są podstawą naszego zdrowia.  Pragnę przypomnieć, że człowiek składa się nie tylko z ciała fizycznego, ale również z ciała energetycznego. W jego skład wchodzi aura (biopole), kanały energetyczne (meridiany)  i  centra energetyczne (czakry/czakramy). Aura to pole energetyczne wokół człowieka. Osoby jasnowidzące potrafią określić po jej kolorach oraz wielkości stan psychofizyczny człowieka. Ciało fizyczne jest najbardziej materialne i jest ośrodkiem ekspresji ciał energetycznych. Ma dwa poziomy: fizyczny, który składa się z komórek, tkanek, narządów połączonych sieciami naczyń krwionośnych, limfatycznych i włóknami nerwowymi oraz eteryczny mający wszystkie energetyczne odpowiedniki ciała fizycznego. Poziom energetyczny zawiera w sobie sieć kanałów energetycznych, w których płynie życiodajna energia. Jeśli energia płynie bez żadnych przeszkód, wówczas ciało fizyczne pozostaje zdrowe. Czakry to centra energetyczne organizmu (7 głównych czakr), które służą do pobierania, przesyłania dalej, przetwarzania energii oraz usuwania zużytej. W przypadku kiedy ten proces jest zaburzony, mamy do czynienia z nadmierną aktywnością lub zablokowaniem czakry. Odpowiednia stymulacja czakramów może również pomagać w naszym rozwoju osobistym. 

TERAPIE ENERGETYCZNE:

BIOENERGOTERAPIA – jedna z metod medycyny naturalnej (naturoterapia) polegająca m.in. na przekazywaniu energii przez bioterapeutę. Energia jest przekazywana za pomocą dłoni przykładanych bezpośrednio do ciała lub z pewnej odległości na zablokowane energetycznie miejsca. Zabieg ma na celu eliminację stanu chorobowego, oczyszczenie ze złogów, zanieczyszczeń oraz przywrócenie sprawności funkcjonalnej poszczególnych narządów drogą wyrównania energetyki człowieka.

REIKI – zabieg polega na przywróceniu naturalnego stanu równowagi energetycznej poprzez usunięcie blokad oraz pobudzenie procesów samouzdrawiania. Polecany jest dla osób wyczerpanych długotrwałym bólem, stresem i apatią. Jest najczęściej doświadczany, jako stan pogłębionego relaksu, rozluźnienia i uspokojenia. Reiki nie jest alternatywą dla medycyny konwencjonalnej, ale metodą wspierającą i uzupełniającą.
Zabiegi prowadzone są w bardzo miłej, serdecznej atmosferze i powodują szybką poprawę stanu fizycznego i psychicznego człowieka.  

Oddziaływanie zabiegu:

•    wspiera naturalny proces samouzdrawiania

•    wyrównuje gospodarkę energetyczną organizmu

•    uwalnia wewnętrzne blokady i sprzyja pełnemu odprężeniu 

•    oczyszcza z toksyn i zanieczyszczeń

•    działa na wszystkich poziomach tj. fizycznym, emocjonalnym, umysłowym i duchowym

•    jest bardzo skuteczne we wszystkich problemach nerwicowych, stresach, lękach, niepokoju i innych dolegliwościach duszy

•    przywraca duchową harmonię i dobre samopoczucie

•    znacznie przyśpiesza efekty leczenia konwencjonalnego

      

CZAKROTERAPIA – leczenie skupione na punktach energetycznych znajdujących się na ciele pacjenta – tzw. czakrach. W ludzkim ciele jest siedem głównych czakr, umiejscowionych wzdłuż kręgosłupa i w głowie oraz cały szereg mniejszych. Czakry powiązane są z głównymi splotami nerwowymi oraz gruczołami dokrewnymi. Czakroterapia polega na oczyszczeniu czakr pacjenta, a tym samym usprawnianiu przepływu energii w jego ciele i przywróceniu energetycznej równowagi. 

THETA HEALING  – metoda ta działa na każdym poziomie egzystencji: fizycznym, emocjonalnym, duchowym i mentalnym, usuwając bloki i przeszkody, które uniemożliwiają osiągnięcie pełnego potencjału w życiu. Theta Healing uwalnia głęboko zakorzenione lęki, ukryte w podświadomości negatywne wierzenia, przekonania i emocje, w ich miejsce wprowadzając pozytywne, wspomagające. Jest procesem medytacyjnym, który poprzez ukierunkowaną modlitwę kreuje fizyczne, psychiczne i duchowe uzdrowienie przez Stwórcę. Technika ta jest uznawana za jedną z najefektywniejszych, całościowych (holistycznych) metod terapii naturalnych na świecie. 

Naukowcy wyróżniają pięć częstotliwości fal mózgowych: beta, alfa, theta, delta i gamma. Nasz mózg nieprzerwanie je produkuje, a one są w ciągłym ruchu. Badacze odkryli, że niektóre częstotliwości (zwłaszcza alfa i theta) pomagają:

·        złagodzić stres

·         wprowadzić w głęboki fizyczny relaks

·  rozwijać zdolności werbalne oraz synchronizować pracę obydwu półkul mózgowych

·          rozbudzić barwną, spontaniczną wyobraźnię oraz kreatywne myślenie

·           redukować ból, pobudzać wydzielanie endorfin

ŚWIECOWANIE USZU/KONCHOWANIE USZU –  to popularny zabieg medycyny alternatywnej, którego celem jest usunięcie zanieczyszczeń z ucha, a także wyleczenie z różnych schorzeń uszu, gardła i nosa. Medycyna alternatywna zaleca świecowanie uszu także w przebiegu zapalenia zatok czy przeziębienia. Ponadto na świecowanie uszu mogą się zdecydować osoby zmagające się z szumami w uszach różnego pochodzenia, a nawet niedosłuchem. Również bóle i zawroty głowy, migreny i zespół przewlekłego zmęczenia są wskazaniem do konchowania uszu.

Na czym polega świecowanie uszu?

Pacjent  kładzie się na boku, a pod głowę ma podłożoną poduszkę. Głowa przykryta jest papierowym ręcznikiem z wyciętym otworem na ucho. Następnie świecę umieszcza się w przewodzie słuchowym na głębokość około 1 cm. Jest to specjalna świeca Indian Hopi, która ma postać około 20 cm cienkiej rurki, wykonanej z włókna lnianego, ekstraktu miodowego i wosku pszczelego. 

W czasie zabiegu w kanale słuchowym tworzy się podciśnienie, które ma wyciągać woskowinę oraz zanieczyszczenia. Dzięki świecowaniu uszu łatwiej się oddycha przez nos, ponieważ w trakcie zabiegu dochodzi do regulacji ciśnienia w uchu środkowym, a dalej w zatokach. Ponadto lepiej się słyszy, gdyż zostaje udrożniony kanał słuchowy zewnętrzny.  

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ (GUMOWĄ) – częściowy lub całościowy – zabieg polega na wytworzeniu podciśnienia, które doprowadza do wciągnięcia skóry do bańki. Próżnię (podciśnienie) uzyskuje się przez przyłożenie bańki w określonym miejscu na ciele, naciśnięcie gumowe kopuły i nagłe jej zwolnienie, co wywołuje efekt wessania. Terapia pod ciśnieniem ma na celu rozproszenie czynników patologicznych, zmniejszenie obrzęku i bólu. Stosuje się ją również do leczenia wielu poważnych dolegliwości takich jak astma, nadciśnienie tętnicze, bóle mięśniowe czy schorzenia stawów. Sprawdzają się świetnie przy przeziębieniach, anginach czy zapaleniach płuc bądź oskrzeli.

 

Masaż bańką chińską można stosować również w kosmetyce,  a dokładnie podczas kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny. Masaż bańką pobudza krążenie krwi, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. 

Czas zabiegu:

Masaż całościowy: 1 godzina 20 minut

Masaż częściowy: do 40 minut

Znalezione obrazy dla zapytania zdjęcia reiki

 

Translate »