Światło w rękach – REIKI

Światło w rękach – REIKI

Reiki to duchowe lekarstwo na wiele chorób. W naszym życiu jest zbyt wiele stresu, zbyt wiele zmęczenia i napięcia. Reiki pragnie przywrócić równowagę między różnymi sferami ludzkiej egzystencji: fizyczną, umysłową, emocjonalną i duchową. Każdy z nas ma siłę o boskim pochodzeniu. Chodzi o to, żeby nauczyć się ją gromadzić i przekazywać za pośrednictwem naszych rąk. Reiki jest sekretną metodą, pozwalającą zaprosić szczęście, aby zagościło w naszym życiu.

Aby metoda była wiarygodna i „skuteczna” musi mieć swoją historię, założyciela, nić, która poprowadziłaby również tę praktykę ku tajemniczemu źródłu sekretów.

Wszystkie choroby rodzą się z zachwiania równowagi fizycznej i emocjonalnej. Pewien wielki onkolog doszedł do wniosku, że rak spowodowany jest brakiem miłości, i dlatego sugeruje jako kurację dużą dawkę uścisków, przynajmniej trzy razy dziennie. Stan pacjentów, którzy wypróbowali tę terapię, znacznie się poprawił.

Kładzenie rąk jest starą praktyką religijną i nie ma wątpliwości, że przyjazne zbliżenie się do innej osoby, ciepły dotyk są pocieszające, podnoszące na duchu … „terapeutyczne”. Reiki zmniejsza napięcie, uspokaja umysł, wywołuje pozytywne myśli, które same w sobie, podobnie jak śmiech, bardzo pomagają i wzmacniają system odpornościowy.

Dodaj komentarz

Translate »