Pięć Duchowych Zasad Reiki wg dr Usui

Pięć Duchowych Zasad Reiki wg dr Usui

1. WŁAŚNIE DZIŚ POZBĘDĘ SIĘ ZŁOŚCI

Złość najbardziej oddziałuje na nas samych. Ktoś, na kogo jesteśmy źli, nie odczuwa tego, często nawet nie wie, że wywołuje takie uczucie. Złość blokuje dostęp miłości i burzy naszą wewnętrzną harmonię.

2. WŁAŚNIE DZIŚ POZBĘDĘ SIĘ TROSK

Jeśli się martwisz, to znaczy, że zapominasz lub nie wiesz, że we wszystkim jest boski porządek i że wszystko ma swój sens. Tylko będąc przeświadczonymi, że każdego dnia żyjemy najlepiej, jak to możliwe, osiągamy uzdrawiającą wewnętrzną harmonię. 

3. WŁAŚNIE DZIŚ DOCENIĘ, TO CO MAM

Radując się tym, co mamy, jesteśmy szczęśliwsi, doceniamy nasze życie i przyciągamy do siebie dobrą energię. Bogactwo nie dotyczy tylko finansów, ale też sfery duchowej i emocjonalnej. Masz tylko to, co potrafisz docenić. Jeśli coś masz, ale tego nie cenisz, to tak, jakbyś tego nie miał.

4. WŁAŚNIE DZISIAJ BĘDĘ UCZCIWIE WYKONYWAĆ SWOJĄ PRACĘ

Możesz żyć w harmonii tylko wtedy, kiedy jesteś uczciwa w stosunku do siebie i świata. Jeśli jesteś uczciwa wobec siebie, jesteś uczciwa w stosunku do innych. Mniej wkładasz wysiłku w wykonywanie zwykłych obowiązków, a czerpiesz z nich więcej radości.

5.WŁAŚNIE DZIŚ BĘDĘ SIĘ ŻYCZLIWIE ODNOSIĆ DO WSZYSTKICH ISTOT

Zaakceptujesz sama siebie, tylko gdy zaakceptujesz innych, i odwrotnie. Kochając i szanując wszystkie istoty, szanujesz i kochasz samą siebie. Między nami i innymi zachodzi związek. Szanując wszystko, co żyje, doświadczysz uczucia harmonii i jedności z całym światem.

Translate »