Theta Healing – droga do zmian

Theta Healing – droga do zmian

Theta Healing – droga do zmian

 

Tekst: Anna Molęda – Kompolt

Pamiętając o tym, że jesteśmy tym, co myślimy, proces uzdrawiania rozpoczyna się od poznania tego, co nosimy w naszych głowach jako nasze własne prawdy oczywiste. Efekt uzdrowienia ciała jest więc już naturalnie  prostą konsekwencją zmiany naszych przekonań i myśli, czasem potocznie nazywanych “nastawieniem do życia”.

 

„Podświadomy umysł jest jak twardy dysk w komputerze. Zawiera on wszystkie nasze wspomnienia, nawyki, poglądy, cechy szczególne i obraz nas samych. On też kontroluje automatyczne funkcje naszego organizmu. Jest więc zarówno składnicą informacji, jak i wykonawcą pewnych zadań. Znajdują się w nim również „wstępne zdefiniowane instrukcje” , o których nie myślimy świadomie, czyli na przykład takie, które każą bić naszemu sercu.

Jednakże świadomy umysł może zaprogramować podświadomość na nowe wzorce zachowań i nawyków. Zdolność ta jest wbudowana w nas samych. Nikt nie powiedział nam, jak chodzić lub mówić. Sami się tego nauczyliśmy poprzez proces intuicyjny na wczesnym etapie naszego rozwoju. Niestety z wiekiem wielu z nas pozostaje zamkniętych w starych strukturach i wzorcach zachowań, które nam nie służą i zapomina o intuicyjnej zdolności samo-nauczania” – twierdzi twórczyni metody Theta Healing Vianna Stibal, która uzdrowiła tysiące osób i dzieli się tą metodą na wszystkich kontynentach.

 

Jak wynika z wielu badań naukowych emocje, uczucia oraz myśli mają  bezpośredni wpływ na nasze zdrowie fizyczne i umysłowe. Praca z przekonaniami i emocjami daje realną możliwość zastąpienia negatywnych emocji, uczuć i myśli na pozytywne, korzystne dla danej osoby, a tym samym pomaga utrzymać stan optymalnego zdrowia. Wprowadzenie umysłu i utrzymanie go w stanie theta pomaga w osiągnięciu zmian w szybki i efektywny sposób.

 

            Theta Healing (czyt. teta hiling) jest metodą uzdrawiania w stanie głębokiej relaksacji, którą można stosować również samodzielnie. Dostarcza ona wiedzy i narzędzi do zastosowania we wszystkich dziedzinach życia. Metoda ta działa na wszystkich poziomach, w tym na poziomie fizycznym, emocjonalnym, umysłowym i duchowym. Dzięki uzdrawianiu w stanie theta można usunąć wszelkie blokady i przeszkody w umyśle, które uniemożliwiają osiągnięcie pełnego potencjału w życiu. Pracując z tą metodą wykorzystuje się naturalną moc swoich fal mózgowych docierając do podświadomości, gdzie są przechowywane ograniczające nas przekonania i uczucia. Jest to uzdrowienie poprzez modlitwę w.

Jest to uzdrowienie poprzez modlitwę w stanie

Wyjaśnię bliżej co to jest stan theta i na czym dokładnie polega metoda Theta Healing. Wyróżnia się pięć częstotliwości fal mózgowych: alfa, beta, theta, delta i gamma. Wszystko co robimy i mówimy jest regulowane poprzez te fale. Aktywność elektryczna mózgu zmienia się w zależności od czynności, którą wykonujemy w danym momencie. Każda czynność sprawia, że mózg przeskakuje na inne częstotliwości. Jednak zbyt krótkie lub zbyt długie przebywanie na danej częstotliwości nie jest dobre dla naszego zdrowia, gdyż może powodować zaburzenia koncentracji, stany depresyjne czy nawet przedwczesne starzenie się. Fale mózgowe theta występują w czasie snu i są dominujące podczas medytacji, wizualizacji oraz intensywnych marzeń bądź emocji. Fale te zwalniają w stanie theta do częstotliwości 4-7 cykli na sekundę. Dla tej częstotliwości myśli stają się niespójne i zanikają związki logiczne, a często pojawiają się realistyczne obrazy, którym towarzyszą silne wspomnienia, zaduma, chwilowe marzenia oraz natchnienie. Jest to tajemniczy i ulotny stan potencjalnie produktywny i oświecający, lecz trudny do przeanalizowania przez naukowców. Osiągając stan theta można zachować świadomość, chociaż nie jest to łatwe, ale jednak możliwe do osiągnięcia poprzez praktykę medytacji i relaksacji. Będąc świadomym w zakresie fal theta można nawet kontrolować ból bądź inne schorzenia. Fale te odpowiedzialne są za wszystkie fenomeny w stylu projekcji astralnej, świadomego snu czy telepatii.

W stanie emisji fal theta nasze zmysły są wycofywane ze świata zewnętrznego i koncertują się na sygnałach płynących ze świata wewnętrznego. W tym stanie jesteśmy niczym we śnie i możemy doświadczać różnych obrazów. Jest to niejako miejsce, gdzie trzymamy nasze lęki, trudne doświadczenia, traumy i koszmary. Fale te są w nieustannym ruchu, a nasz mózg ciągle je produkuje. Wszystkie czynności, które wykonujemy są regulowane przez częstotliwość tych fal. Naukowcy odkryli, że poszczególne częstotliwości, zwłaszcza alfa i theta ułatwiają głęboki fizyczny relaks, pomagają złagodzić stres, redukują ból oraz rozwijają zdolności werbalne  i kreatywne myślenie.

Stan theta uzyskuje się podczas głębokiej relaksacji lub medytacji, kiedy wysyłamy swoją świadomość, aby połączyć się ze Stwórcą poprzez czakrę korony. Stan ten można uzyskać również wydając komendę do swojej podświadomości, aby współtworzyła z Nim poszczególne cele jak podczas odczytywania i uzdrawiania. Pozostając w głębokim stanie theta, otwieramy drzwi do uzdrawiania, odczytów i manifestacji. Ważne jest, aby stać się wówczas świadkiem uzdrawiającej energii Stwórcy, aż do momentu zakończenia procesu. W naturze nic się nie dzieje bez obserwacji i świadków. Nasz umysł zaakceptuje jako prawdziwe coś, co zostanie uformowane jako umocniona wizja. Stając się taką wizją, uzdrowienie zostanie przyjęte jako prawdziwe zarówno przez nas, jak i przez samego Stwórcę. Ważna jest więc w tej metodzie umiejętność wizualizacji, którą zresztą każdy z nas posiada i może ją rozwijać. Wizualizacja to tak naprawdę działanie, które wykonujemy codziennie, w każdym momencie życia. Dziewięćdziesiąt procent impulsów sensorycznych dociera do mózgu poprzez wzrok, a co najmniej połowa naszych wspomnień to obrazy. Tak więc wizualizacja jest ciągle aktywna czy jesteśmy tego świadomi, czy nie. Używanie wyobraźni i wewnętrznego wzroku w metodzie Theta Healing jest kluczowe, aby zaplanować i wprowadzić owe plany i pozytywne zmiany w swoje życie. Widzenie oczami umysłu jest mentalnym narzędziem wykorzystywanym w tej metodzie, a dzięki niej rozwijane są również wszystkie pozostałe umiejętności intuicyjne.

Wychodząc ku górze poza naszą własną przestrzeń i łącząc się ze Stwórcą, aby rozpocząć  proces współtworzenia, używamy w przekazie skierowanym ku Stwórcy słowa „rozkaz” , co należy rozumieć  jako przewodzenie czy danie sygnału do aktywacji jakiejś zmiany.

Warto pamiętać, że uzdrowicielem w metodzie Theta Healing jest Stwórca Wszystkiego Co Jest, a my jesteśmy świadkami uzdrowienia. A zatem, aby zmienić dowolną komórkę i uleczyć ciało, trzeba mieć dostęp do energii. Ciało może utworzyć energię na dwa sposoby: poprzez ciepło lub enzymy. Wznosząc się ku Stwórcy Wszystkiego Co Jest, aby dokonać uzdrowienia, przyciąga się energię bezwarunkowej miłości, a następnie umieszcza się ją w ciele uzdrawianej osoby. Energia ta będzie użyta do dokonania zmian w ciele osoby. Samo wydanie rozkazu, aby ciało uzdrowiło się samo z siebie, jak twierdzi twórczyni metody, zmuszałoby je do użycia procesów, do których nie wystarczają jego własne zasoby.

Kiedy mózg nauczy się i przyzwyczai do tego, co powinien wizualizować, proces „wznoszenia się” i gromadzenia miłości nastąpi automatycznie.  W metodzie Theta Healing umiejętność bycia świadkiem sprawia, że uzdrowienie odbywa się właśnie w tym momencie.

 

Theta Healing pozwala nam na natychmiastową zmianę naszych poglądów i schematów, na których opieramy nasze życie. Są one przekazywane z pokolenia na pokolenie lub uczymy się ich w dzieciństwie. Utrzymując świadomie stan theta możemy dosłownie stworzyć wszystko i natychmiast zmienić naszą rzeczywistość. Posługiwanie się tą techniką uzdrawiania  wymaga kontroli myśli,  słów i emocji. Chowanie urazy, poczucia winy, żalu, odrzucenia oraz przeżywany strach, blokują prawidłowy przepływ energii w organizmie. Wraz z upływem lat każdy poddawany jest wpływowi uczuć i emocji, z których wiele z nich  stanie się schematem naszych poglądów. Nienawiść karmi choroby nowotworowe, a guzy rosną bazując na niej i są jak kapsuła, w której jest ona zamykana. Trzeba pamiętać, że podstawą i istotą pozytywnych zmian w życiu zawsze jest wybaczenie. W istocie brak wybaczenia szkodzi wyłącznie nam samym. Uczucia i emocje, które stają się naszym schematem poglądów, ulegają dalszym zmianom. W negatywnej postaci mogą one oddziaływać na nasze serce, umysł, ciało i duszę. Emocje danej osoby i jej schematy poglądów odgrywają niezwykle dużą rolę i to od nich zależy, czy uzdrowienie będzie udane, czy też nie. Warto podkreślić, że emocje mają bardzo duży wpływ na to, czy wierzymy, że nasz stan może się poprawić, czy też uważamy, że stan choroby jest dla nas wygodny i powinniśmy w nim pozostać.

 

Metody Theta Healing można nauczyć się na kursach. Nauczyciel wprowadzi w jej tajniki i uświadomi jak ją wykorzystać w życiu codziennym i stosować w zależności od naszych potrzeb.  Wiele osób, które zetknęły się z uzdrawianiem metodą Theta Healing trwale zmieniło swoje życie,  na nowo doświadczając uczucia miłości, radości i spełnienia.

 

W kolejnym magazynie przybliżę Państwu temat uważności w życiu codziennym opartym na technikach Jona Kabata-Zinna – twórcy ośmiotygodniowego programu redukcji stresu opartej na sztuce świadomego życia połączonej z medytacją.

Translate »