Reiki na dystans – jak działa?

Reiki na dystans – jak działa?

Reiki (Universal Life Force Energy) uczy nas, że jesteśmy czymś więcej niż tylko naszymi ciałami fizycznymi. Mamy również ciało energetyczne składające się z aury (pól energetycznych), czakr (ośrodków energetycznych) i meridianów (ścieżek energii). Pola energii pobierają energię, czakry ją rozkładają, a meridiany rozprowadzają po całym ciele. Energia Reiki łączy się na naszym poziomie duchowym i energetycznym. Nasze fizyczne ciało, nasze myśli, emocje i nasze duchowe centrum wibrują z określoną częstotliwością lub prędkością. Te zmieniające się wibracje lub pulsacje tworzą wokół siebie pole, które często nazywa się naszą aurą lub polem energetycznym. Aura jest centrum informacyjnym i wysoce percepcyjnym systemem, który przesyła i odbiera wiadomości ze środowiska zewnętrznego i wewnętrznego. Każda warstwa energii wygląda inaczej i ma swoją indywidualną funkcję. Jednak nieustannie przenikają się wzajemnie i można je wyczuć dotykiem. To jest to, co postrzegamy lub wyczuwamy, kiedy skanujemy rękami.

Budowa energetyczna człowieka:

Naukowcy stworzyli teoretyczny model oparty na obserwacjach, które dzieli aurę na siedem warstw. Czasami te warstwy są nazywane ciałami. Podążają za sobą, otaczają się nawzajem i przenikają. Każde kolejne ciało składa się z subtelniejszych substancji i wyższych wibracji niż ciało, które otacza i penetruje w tym samym czasie.

Ciało eteryczne jest połączone z pierwszą czakrą – czakrą korzenia i składa się z małych linii energetycznych, lśniącej sieci wiązek energii – wygląda jak linie na ekranie telewizora. Ma taką samą strukturę jak ciało fizyczne, w tym wszystkie anatomiczne części i narządy. Jest pierwotne, jest szablonem, planem dla materialnego ciała. Ta sieć, podobna do struktury ciała eterycznego, jest w ciągłym ruchu. Kolor eterycznego ciała zmienia się od jasnoniebieskiego do szarego. Czakry wyglądają jak wierzenia utkane z sieci świetlnej, a także całe ciało eteryczne. Ciało eteryczne rozciąga się ponad ciałem fizycznym w odległości 0,8-5 cm, pulsując z szybkością 15-20 cykli na minutę.

Drugie ciało energetyczne, które podąża za ciałem eterycznym, nazywane jest ciałem emocjonalnym. Jego struktura jest znacznie bardziej płynna niż ciało eteryczne. Wygląda jak kolorowe chmury drobnych płynnych substancji w ciągłym ruchu. Kolory są w zakresie od krystalicznie czystej do ciemnej, nieokreślonej, w zależności od emocji i energii, które je tworzą. Jednoznaczne i bardzo energetyczne emocje  jak miłość, podniecenie, radość czy gniew są jasne. Zdezorientowane emocje są ciemne, niejasne. Drugie ciało energetyczne rozciąga się do około 2,5-7,5 cm od ciała „cielesnego” i przenika przez gęste, nisko wibrujące ciała, które otacza. Pole emocji to miejsce, w którym doświadczamy uczuć.

Trzecie to ciało mentalne, które rozszerza się nad ciałem emocjonalnym, składa się z subtelniejszej substancji i należy do wszystkiego, co wiąże się z procesami myślowymi i umysłowymi. Zwykle wygląda jak żółte światło, świecące wokół głowy, szyi i ramion i rozciągające się wokół ciała od 6 – 10 cm. Rośnie i rozjaśnia się, koncentrując się na procesach umysłowych.

Czwarta warstwa lub poziom astralny jest przypisany do czakry serca i jest tyglem transformacji, przez którą muszą przejść wszystkie energie, które przechodzą ze świata duchowego do drugiego, niższego, materialnego. Ciało astralne jest amorficzne i składa się z chmur o jeszcze piękniejszych barwach niż ciało emocjonalne. Paleta kolorów jest taka sama, ale wszystkie są oświetlone różowym światłem miłości. Nawet czakry mają te same spektrum tęczy z różowymi połyskami. Najpiękniejszy jest urok serca kochającej osoby. Kiedy ludzie się zakochują, pomiędzy ich sercami powstają piękne łuki różowego światła i różowy kolor jest również związany ze złotym -przysadką mózgową. Ciało astralne rozciąga się na odległość 15-30 cm od ciała. Wiele relacji między ludźmi i wzajemnych więzi odbywa się na poziomie astralnym. Uaktywnia się, gdy medytujemy, modlimy lub przekazujemy kanał.  Te pola energetyczne są również określane jako nasze cztery poziomy istnienia lub nasze fizyczne, mentalne i emocjonalne jaźnie.

Jak działa Reiki na dystans?

Odległe sesje Reiki działają, ponieważ energia nie jest ograniczona odległością. Odległość jest tylko fizycznym ograniczeniem, więc sesje można wykonywać bez fizycznej obecności osób. Wszyscy jesteśmy połączeni, ponieważ wszyscy jesteśmy materią energii i częścią większej całości.

Odległą sesję uzdrawiania można przeprowadzić na wiele sposobów. Praktykujący może użyć wizualizacji lub projekcji Reiki, aby wysłać energię Reiki do kogoś innego. Odległy symbol Reiki łączy praktykującego Reiki i klienta razem w świętej przestrzeni uzdrawiania.

Aby otrzymać uzdrowienie Reiki na odległość należy  położyć się i zrelaksować na ile jest to możliwe. Odbiorca i uzdrowiciel powinni wcześniej uzgodnić czas, a osoba otrzymująca powinna położyć się w określonym czasie (zwykle około 20-30 minut). Efekty leczenia na odległość praktycznie nie różnią się od leczenia bezpośredniego. Doświadczony uzdrowiciel Reiki (poziom III lub wyższy) może wysłać energię leczniczą do osoby w dowolnym miejscu na świecie, bez względu na to, jak daleko znajdują się osoby od siebie. Transmisje energii podczas sesji zdalnej są tak silne, jakby były dostarczane osobiście, bezpośrednio rękami. Odległe zabiegi Reiki są idealne dla tych osób, którzy nie mieszkają w rozsądnej odległości od praktykującego oraz osób, które nie mają środków, aby podróżować do i z gabinetu uzdrowicieli.  

Osoby, które są zainteresowane sesją uzdrawiania Reiki, nie muszą cierpieć na żadną chorobę, aby skorzystać z sesji. Sesje mogą pomóc w utrzymaniu otwartych kanałów energetycznych, zmniejszając prawdopodobieństwo choroby z powodu zablokowanych czakr. Sesje są niedrogie i zapewniają nienaruszoną prywatność. Możesz również zamówić uzdrowienie na odległość dla swoich bliskich. Chociaż najlepiej jest, jeśli są świadomi, że otrzymują zdalną sesję Reiki, aby mogli być otwarci na uzyskanie jak największych korzyści, nawet jeśli nie są świadomi, że praktykujący może wysłać Reiki z zamiarem, który otrzyma na podstawie własnej, wolnej woli prosząc swojego przewodnika duchowego (przewodnika energetycznego), aby nawiązał połączenie i poprosił o pozwolenie.

Poprzez REIKI przekazując odpowiedni ładunek energii, można zharmonizować stan energetyczny ciała fizycznego i:

 • wspierać naturalne metody uzdrawiania i wzmacniać system odpornościowy
 • przywracać równowagę między ciałem fizycznym a duchowym
 • harmonizować wszystkie ośrodki energetyczne (czakry)
 • działać uspokajająco, usuwać stany stresowe i wprowadzać stan relaksu
 • wspaniale działać na bezsenność
 • wzmacniać nasze pozytywne wartości i siłę

Aby uzdrowić się warto też pamiętać o stosowaniu w swoim życiu 5 zasad Reiki wg dr Usui:

 1. Właśnie dziś nie złość się
 2. Właśnie dziś nie martw się
 3. Właśnie dziś wyrażaj wdzięczność
 4. Właśnie dziś działaj
 5. Właśnie dziś bądź dobry dla innych

Zapraszam na moje zabiegi Reiki na odległość. To doświadczenie jest warte przeżycia!

Translate »