Medytacja-esencją życia

Medytacja-esencją życia

Medytacja jest istotą życia, istotą naszej codziennej egzystencji, podobnie jak piękno.

Dostrzeganie piękna, wrażliwość na rzeczy, zarówno na ich brzydotę, jak i urodę, jest czymś bardzo istotnym – zauważenie pięknego drzewa, wspaniałego nocnego nieba, rozległego horyzontu, na którym gromadzą się chmury o zachodzie słońca. To wszystko jest nam niezbędne: dostrzeganie piękna i zrozumienie tego, czym jest medytacja, ponieważ to wszystko jest życiem, tak samo jak praca, niepokój, kłótnie, nieustanne napięcie, głęboki lęk, miłość i głód. Zrozumienie tego całego procesu egzystencji – wpływów, smutku, codziennych napięć, autorytatywnych postaw, polityki itd. – jest życiem, a proces zrozumienia tego wszystkiego i zarazem uwalniania od tego umysłu jest MEDYTACJĄ. Kiedy naprawdę zrozumiemy życie, zanurzymy się w nieprzerwanym procesie medytacji, w wiecznym procesie kontemplacji, nie kontemplując niczego zarazem.

Uważność na ten proces egzystencji, jego obserwacja, uczestniczenie w nim bez nadmiernej ekscytacji i jednocześnie bycie od niego wolnym jest MEDYTACJĄ.

MEDYTACJA jest rozkwitaniem DOBRA.

10 Replies to “Medytacja-esencją życia”

  1. I want to show appreciation to you just for bailing me out of this particular instance. Just after searching through the internet and meeting notions which were not powerful, I thought my life was gone. Being alive without the answers to the problems you’ve sorted out by way of your good report is a serious case, as well as those that might have negatively affected my entire career if I had not noticed your website. The talents and kindness in touching all the things was tremendous. I don’t know what I would have done if I hadn’t come upon such a thing like this. It’s possible to now look ahead to my future. Thanks a lot very much for this specialized and results-oriented help. I will not think twice to recommend your web blog to anybody who would need counselling on this topic.

  2. The following time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to learn, however I really thought youd have something attention-grabbing to say. All I hear is a bunch of whining about something that you may repair in the event you werent too busy searching for attention.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »